IX. Regionális újlatin/latin és orosz nyelvi kiejtési verseny

Pogonyi Mór

Iskolánkban lehetőségem nyílt 5 másik tanulóval együtt részt venni a IX. Regionális újlatin/latin és orosz nyelvi kiejtési versenyen.

Én orosz nyelvből indultam, de spanyol, francia, olasz és latin nyelveken egyaránt volt lehetőség versenyezni. Az eseményt a PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnáziumában 2019. március 1-jén rendezték meg. Több, mint 70 gimnazista mérte össze tudását Baranya, Bács-Kiskun, Zala,Pest, Fejér és Somogy megye középiskoláiból. A barátságos környezet és a szimpatikus zsűri megkönnyítette számunkra a versenyzést. Minden résztvevőt ajándékokkal jutalmaztak, Pogonyi Mór 10.e osztályos tanuló pedig orosz nyelvből 2. helyezést ért el. Elégedetten és pozitív élményekkel tértünk haza.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Zsohár Zsófia (11.e)